کد خبر : 2790
تاریخ انتشار : دوشنبه 14 شهریور 1401 - 16:53

رئیس سازمان جهاد کشاورزی قزوین:

احیای دشت قزوین با محوریت دانش بنیان عملیاتی می‌شود

احیای دشت قزوین با محوریت دانش بنیان عملیاتی می‌شود
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین از عملیاتی شدن راهبردهای احیای دشت قزوین با محوریت کشاورزی دانش بنیان در قالب همکاری با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری دیار مینودری؛ رضا افلاطونی اظهار داشت: به دنبال این تفاهم نامه که به امضای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، استانداری و جهاد کشاورزی استان قزوین رسیده است، احیای دشت قزوین با بهره‌گیری از ظرفیت کشاورزی دانش بنیان مورد تاکید قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: تفاهم نامه حاضر با بهره‌گیری از ظرفیت دشت قزوین از حیث موقعیت اقلیمی، جغرافیایی و ایجاد زیست بوم نوآوری و افزایش سهم تولید و خدمات تخصصی، با هدف احیا دشت قزوین تدوین شده است.

افلاطونی با بیان اینکه احیای دشت قزوین با محوریت دانش بنیان به کاهش هزینه تولید و قیمت تمام شده محصولات منجر می‌شود، گفت: بر اساس این تفاهم نامه احیای دشت قزوین با محوریت کشاورزی و با استفاده از فناوری‌های نوین و محصولات دانش بنیان، تسهیل ورود و استفاده از فناوری‌ها و نوآوری‌های نوین بومی در حوزه کشاورزی و افزایش نرخ بهره‌وری در زنجیره ارزش تولید محصولات زراعی و باغی در واحد سطح اجرایی شده و تحولی عظیم در اقتصاد کشاورزی ایجاد می‌کند.

این مسؤول تاکید کرد: در نظر داریم با آگاهی از چالش‌ها و اولویت‌های متقابل و تلاش در جهت رفع نیازها و حرکت در مسیر اولویت‌ها بستری مناسب برای شبکه سازی میان بازیگران زیست بوم کسب و کار فراهم کنیم.

افلاطونی بخش مهم احیای دشت قزوین را حمایت از ایده‌های عملیاتی و کاربردی برشمرد و اظهار داشت: طراحی مجموعه‌ای هدفمند از خدمات یکپارچه از خلق ایده تا تولید محصول و ورود آن به بازار و خدمات تجاری سازی و پشتیبان فناور با هدف تبدیل ایده‌های فناورانه در حوزه کشاورزی و امنیت غذایی به کسب و کارهای موفق در حوزه‌های استراتژیک از اولویت‌های کاری است.

مقام ارشد جهاد کشاورزی استان قزوین به محورهای همکاری امضا کنندگان تفاهم نامه پرداخت و گفت: متولیان اجرای این تفاهم نامه مکلفند با ایجاد هم افزایی از طریق بکارگیری ظرفیت‌ها و بهره برداری از امکانات زیرساختی قانونی و همچین تأمین منابع مالی مورد نیاز برای تجاری سازی دستاوردهای شرکت‌های دانش بنیان و واحدهای فناور و حمایت از شتاب دهنده‌ها، سرمایه گذاران و مراکز نوآوری مسیر دستیابی به اهداف تعیین شده را تسهیل کنند.

افلاطونی عنوان کرد: این تفاهم نامه از زمان امضا به مدت ۱۰ سال معتبر خواهد بود و کمیته‌ای راهبردی متشکل از یک نفر نمایندگان تام الاختیار طرف‌های تفاهم نامه پیگیر مصوبات و اجرای آن هستند.

انتهای پیام

منبع:مهر

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.