کد خبر : 2998
تاریخ انتشار : چهارشنبه 23 شهریور 1401 - 11:09

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قزوین خبر داد

اختصاص ۲۰۵ میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های وزارت علوم در قزوین

اختصاص ۲۰۵ میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های وزارت علوم در قزوین
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قزوین گفت: ۲۰۵ میلیارد تومان از اعتبارات مربوط به مصوبات سفر رئیس جمهور به قزوین به اجرای طرح‌های وزارت علوم به ویژه تکمیل زیرساخت‌های دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) اختصاص می‌یابد.

به گزارش پایگاه خبری دیار مینودری، ابوالفضل یاری روز سه شنبه در طی گفت و گویی گفت:۴۰ میلیارد تومان از اعتبارات یاد شده صرف تکمیل و تجهیز دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) می شود و باید از سوی سازمان برنامه و بودجه طی سال های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ تامین شود.

وی با بیان اینکه رفع محدودیت ها و کمبود امکانات در زمینه خوابگاه های دانشجویی همواره از مطالبات مهم قشر دانشجو بوده است، اضافه کرد: در همین راستا، پنج میلیارد تومان از اعتبارات سفر رئیس جمهور به قزوین نیز برای تکمیل خوابگاه دخترانه بقیه الله الاعظم (عج) دانشگاه فنی و حرفه ای از سوی سازمان برنامه و بودجه در سال ۱۴۰۱ تامین می شود.

این مسوول گفت: در مصوبات سفر رئیس جمهور به قزوین همچنین برای تکمیل زیرساخت های فاز اول پردیس علم و فناوری آبیک نیز ۴۰ میلیارد تومان اعتبار درنظر گرفته شده است که ۱۰ میلیارد تومان آن از سوی سازمان برنامه و بودجه، ۲۰ میلیارد تومان از سوی معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور و ۱۰ میلیارد تومان آن نیز از محل اعتبارات استانی تامین خواهد شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قزوین همچنین گفت: ۱۵ میلیارد تومان نیز برای تکمیل زیرساخت های سایت اصلی پارک علم و فناوری قزوین در نظر گرفته شده است که باید طی سال های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ از سوی سازمان برنامه و بودجه تامین شود.

اختصاص ۲۰ میلیارد تومان برای تکمیل و تجهیز آزمایشگاه پارک علم و فناوری قزوین

این مسوول ادامه داد: ۲۰ میلیارد تومان نیز به منظور تکمیل و تجهیز کارگاه ساخت نمونه و آزمایشگاه تخصصی و مرکز رشد و نوآوری پارک علم و فناوری باید از سوی سازمان برنامه و بودجه و وزارت نفت به شکل مساوی در سال ۱۴۰۱ تامین شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قزوین افزود: ۳۰ میلیارد تومان نیز باید برای تکمیل دانشکده علوم و تحقیقات دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره)تا خردادماه سال ۱۴۰۳ تامین شود و سایر اعتبارات مورد نیاز در این حوزه نیز باید از منابع دانشگاه تهیه گردد.

یاری همچنین گفت: ۱۰ میلیارد تومان از اعتبارات سفر رئیس جمهور به قزوین برای خرید تجهیزات آزمایشگاهی مورد نیاز دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره)قزوین و دانشگاه بوئین زهرا از سوی وزارت نفت در سال های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ تامین می شود.

وی افزود: پنج میلیارد تومان نیز برای تکمیل کارخانه نوآوری در شهر صنعتی البرز در سال ۱۴۰۱ از سوی پارک علم و فناوری استان اختصاص می یابد.

این مسوول گفت: با هدف تقویت روحیه نشاط و ارتقای سطح تندرستی دانشجویان، از محل اعتبارات سفر رئیس جمهور به قزوین برای احداث سالن ورزشی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره)نیز به طور مساوی از سوی سازمان برنامه و بودجه استان طی سال های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲، ۴۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص پیدا می کند.

انتهای پیام/

منبع: ایرنا

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.