کد خبر : 399
تاریخ انتشار : جمعه 23 اردیبهشت 1401 - 20:02

آیت اللّه عابدینی:

تحقق اقتصاد عدالت محور نیازمند همت و مشارکت همگانی است

تحقق اقتصاد عدالت محور نیازمند همت و مشارکت همگانی است
امام جمعه قزوین در خطبه‌های نماز جمعه گفت: توصیه رهبری حمایت با بصیرت از طرح‌های مهم اقتصادی دولت و خنثی‌سازی نقشه‌های دشمنان است.

 

وی ادامه داد: خداوند می فرماید روز قیامت که می شود کسانی که در دنیا بر خلاف تقوا بسیار یکدیگر را دوست داشته اند و با هم همکاری می کردند، به جان هم می افتند و دشمن یکدیگر می شوند و لازم است که همه تقوا را محور دوستی های خود قرار دهیم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: خداوند در ادامه می فرماید متقین این گونه نیستند و فدایی یکدیگرند، متقین فدای مردم خود می شوند، متقین ضرر، خسارت و طعنه را می پذیرند برای این که مشکلات مردم را برطرف کنند.

امام جمعه قزوین افزود: مصداق این معنا را امروز در کشور میبینیم؛ دولت تأکید می کند نباید ارز ۴۲۰۰ تومانی را در اختیار واردکنندگانی قرار دهیم که در نهایت آنان پس از سوء استفاده از سرمایه های کشور به خارج از کشور فرار کنند، برخی نیز بخش اندکی از آن را صرف ملت کنند و برخی نیز ملت را به فقر و بی ثباتی در بازار مبتلا کنند.

آیت الله عابدینی تاکید کرد: ما در حال انجام جراحی اقتصادی هستیم و همزمان باید خیانت آنان به مردم و کشور را اصلاح کنیم، رهبری، دولت، مردم و فرهیختگان آمده اند دست به دست هم داده اند تا بتوانیم مشکلات اقتصادی را برطرف کنیم و در بعد اقتصادی آن گونه که شایسته ملت است سرپا شویم. در این شرایط باید خیلی حواسمان را جمع کنیم و مراقب اوضاع و شرایط باشیم. دولت با جراحی‌های مهم در پی شکوفایی اقتصادی است.

خطیب نماز جمعه قزوین با اشاره به مناسبت های این ایام به لغو قانون کاپیتولاسیون در سال ۱۳۵۸ اشاره کرد و اظهار داشت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی در اولین فرصت قانون ننگین و نژاد پرستانه آمریکایی بساطش برچیده شد و با تسخیر لانه جاسوسی آمریکایی ها نیز از کشور بیرون رانده شدند.

وی با اشاره به لغو امتیاز تنباکو تصریح کرد: تمام ایران را به یک مزرعه بزرگی تبدیل کرده بودند که کشاورزان باید تنباکو کشت می کردند و اگر گرسنه می شدیم باید منتظر می ماندیم تا آنها به ما رحم کنند و گندم در اختیار ما قرار دهند، این نیز یک نوع تحریم و محاصره اقتصادی بود و تنباکو را نیز به هر قیمتی که دلشان می خواست خریداری می کردند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین افزود: مرحوم میرزای شیرازی و مرحوم سید جمال الدین اسدآبادی در این خصوص فعالیت کردند و فتوا صادر شد و مردم وقتی فهمیدند حکم مرجعیت است، ایستادگی کرده و تبعیت کردند و در مسیر لغو این قانون ننگین پای کار آمدند.

امام جمعه قزوین بیان کرد: معلوم می شود همانطور که در گذشته مردم با تبعیت از مراجع آن قوانین ظالمانه را کنار گذاشتند، امروز نیز وقتی رهبر فرزانه انقلاب تاکید می کنند دولت اقدامات خوبی را در حوزه اقتصادی آغاز کرده است، همه پای کار می آیند تا دولت بتواند به نتیجه برسد.

وی عنوان کرد: دولت تاکید دارد رانت خواری ها کنار گذاشته شود، تسلط برخی ثروتمندان بی رحم که فقرا را زیر چکمه های خود گرفته اند کنار گذاشته شود، از قرار دادن امکانات ارزان قیمت کشور در اختیار کسانی که غرق در ثروت و امکانات هستند پرهیز شود؛ اینها کار درستی است که دولت آن را آغاز کرده است و همه بسیج شویم تا این طرح مهم اقتصادی به نتیجه برسد.

آیت‌الله عابدینی اضافه کرد: دولت های قبلی این کار را انجام ندادند و نگران بودند که مردم از آنها روی بر می گردانند و به آنها رأی نمی دهند اما این دولت بر اساس عقیده، ایمان و خدمت به مردم این کار مهم را انجام داد و از اول شروع دولت نیز کار را شروع کرده تا اقتصاد بتواند به نتیجه برسد.

خطیب نماز جمعه قزوین اظهار کرد: بایستی هر قراردادی به ضرر مردم و فقرا بوده لغو شود و مشکلات همان گونه که در این طرح شروع شده، به صورت اساسی برطرف شود. توصیه رهبری این است که همه پای کار باشیم و با بصیرت نقشه های دشمن را که همواره تحریم و فشار اقتصادی را بر ما تحمیل کرده اند خنثی کنیم.

امام جمعه قزوین ادامه داد: پیش از این سالانه میلیاردها دلار واردات بی رویه و غیر ضروری با ارزهای حمایتی به کشور انجام می شد، کشاورزان و تولیدکنندگان متضرر می شدند این ها موجب فقر می شد و کمر اقتصاد را می شکست، رهبر فرزانه انقلاب نیز فرمودند یک میلیارد دلار واردات معادل از دست رفتن صد هزار فرصت شغلی است و موجب عقب ماندگی های اقتصادی می شود.

وی اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب  به ما بشارت داده و فرمودند ما در جنگ نظامی پیروز شدیم، در جنگ امنیتی نیز پیروز شدیم، دشمن می خواست ما را خلع سلاح کند اما اکنون سلاح های ما آنان را زمین گیر کرده و از ما هراس دارند، در جنگ سیاسی هم پیروز شدیم، دشمن می خواست ما را منزوی کند اما ما مقاومت اسلامی را به راه انداختیم، در عرصه های مختلف دشمن را شکست داده و به عقب راندیم، اکنون نیز در جنگ اقتصادی در مقابل دشمن قرار گرفته ایم، یک همت دیگر برای شکست دشمن و استحکام پایه های اقتصاد عدالت محور، نگاه مردمی، نگاه به فقرا و افراد کم درآمد لازم است، در این مرحله نیز باید دشمن را زمین گیر کنیم و تحقق این مهم نیازمند همراهی همه اقشار است، فتنه کنونی فتنه در حوزه اقتصاد است که مردم ما باید به آن توجه کنند تا دشمن را شکست دهیم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین تاکید کرد: اشغال فلسطین توسط صهیونیست ها در سال ۱۹۴۸ اتفاق افتاده است، مانند لغو قرارداد تنباکو و لغو قانون ننگین کاپیتولاسیون، لغو موجودیت رژیم منحوس صهیونیستی نیز با جدیت دنبال می شود، زمانی خیال ما آسوده می شود که رژیم صهیونیستی به یک خاطره تلخ تبدیل شود و در تاریخ بایگانی شود و هر کسی این ورق تاریخ را ملاحظه کرد لعن و نفرین بر این رژیم آدم کش و بی رحم بفرستد، اکنون همه ساز و کارها برای تحقق این هدف فراهم است.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: لبنان، فلسطین و غزه می توانند از عهده اسرائیل بر بیایند و هر روز توانمندتر از گذشته می شوند، سوریه به تنهایی می تواند از عهده رژیم صهیونیستی بر بیاید، همه منتظر یک یا حسین (ع) و اجرای فرمان فرمانده هستیم.

وی اذعان داشت: در هفته ای که گذشت سفر بشار اسد به تهران را داشتیم. بشار اسد به محضر رهبر فرزانه انقلاب رسید، نشان داد کسی که در سختی ها یاور آنان بوده، اکنون هم که قرار است فرصت های شغلی و تحولات اقتصادی در سوریه به جریان بیفتد همین ها باید با آن ها همراه باشند و این سفر از جهات مختلف حائز اهمیت بود.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و پاسداشت زبان فارسی است، ما اگر جغرافیای فیزیکی زبان فارسی را بررسی کنیم، هند، پاکستان، افغانستان، تاجیکستان و بیش از ده کشور با فرهنگ فارسی آشنا هستند، فرهنگ ارزشمند و پرمحتوای فارسی می تواند فرهنگ ایمانی و دینی ما را بر بال های شعر و عرفان و لطافت معنایی خود بنشاند و به اقصی نقاط عالم صادر کند، فردوسی در این زمینه بسیار خدمت کرده و ما قدردان خدمات این احیاگر زبان فارسی هستیم.

وی ادامه داد: باید زبان فارسی را از حالت مظلومیت بیرون بیاوریم و اهمیت آن را به آحاد مردم و در بیرون از مرزهای خود بشناسانیم.

آیت الله عابدینی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مناسبت های پیش رو، ارتحال حضرت عبدالعظیم حسنی است، ایشان حلقه اتصال ما با مکتب اهل بیت (ع) بوده و در فرهنگ ایمانی و دینی نقش بسیار مهمی داشته است، هم چنین شهادت حضرت حمزه را پیش رو داریم، ایشان بسیار در نزد پیامبر (ص) محبوب بود و با جوانمردی رسول گرامی اسلام را در مقابل کفار و مشرکین یاری کرد و امروز قدردان این شخصیت بزرگ هستیم.

امام جمعه قزوین یادآور شد: سالروز وقوع جنگ احزاب را پیش رو داریم، در این جنگ، حزب ها و نیروهای دشمن دست به دست هم دادند و یقین داشتند بساط پیغمبر را در مدینه برخواهند چید، یهودیان و منافقین همه در مدینه بودند، این بسیار مشابه قضایای امروز است، مانند اکنون که امریکا و اروپا و دیگران علیه ما دست به دست هم داده اند، آن زمان نیز این چنین بود، این تحریم و محاصره بسیار سنگین بود اما خدای متعال کاری کرد رسول اکرم (ص) در این جنگ پیروز شد و احزاب شکست تلخی خوردند و پا به فرار گذاشتند، حضرت فرمودند کار ما به جایی رسیده که ما در حال تعقیب آن ها هستیم تا با آن ها بجنگیم، زیرا دیگر نفس برای آن ها نمانده تا با ما بجنگند، اگر خدا بخواهد این گونه می شود.

وی اظهار کرد: آینده جهان نیز این گونه است، ما نیز روزی به این نقطه می رسیم که کسی حتی در خیال خود نیز تصور نکند که بخواهد با کشورهای اسلامی سر جنگ داشته باشد، این قدرتی که اکنون پیدا کرده ایم و روزافزون است با توکل به خدا ما را به آن نقطه خواهد رساند.

 انتهای پیام/

منبع:فارس

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.