کد خبر : 6167
تاریخ انتشار : سه شنبه 5 اردیبهشت 1402 - 2:10

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی خبر داد:

تقویت تجهیزات بیمارستان های دولتی قزوین با صرف ۹۳۸ میلیارد ریال اعتبار

تقویت تجهیزات بیمارستان های دولتی قزوین با صرف ۹۳۸ میلیارد ریال اعتبار
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی قزوین گفت: تجهیزات بیمارستان های دولتی استان طی یک سال گذشته با صرف ۹۳۸ میلیارد ریال اعتبار بروزرسانی و تقویت شد که از جمله آنها می توان به یک دستگاه ام آر آی،یک دستگاه سونوگرافی پیشرفته و یک دستگاه سی تی سیمولاتور اشاره کرد.

به گزارش پایگاه خبری دیار مینودری، دکتر عبدالله کشاورز با اعلام این خبر به برخی تجهیزات ارایه شده به مراکز درمانی دولتی قزوین اشاره کرد و افزود: دستگاه ام آر آی با ارزش تقریبی ۳۵۰ میلیارد ریال در این مدت به بیمارستان شفای تاکستان تحویل داده شد.

وی همچنین یادآور شد: پیش از این هیچ یک از مراکز درمانی دولتی و خصوصی شهرستان تاکستان از دستگاه ام آر آی بهره مند نبودند و بیماران نیازمند به استفاده از آن باید به قزوین یا دیگر شهرهای استان سفر می کردند.

این مسوول ادامه داد: تجهیز و راه انداری بخش CCU بیمارستان رحیمیان الوند و تحویل یک دستگاه سی آرم به ارزش ۳۰ میلیارد ریال با توجه به افزایش بیماران نیازمند به تصویربرداری تشخیصی حین عمل جراحی به بیمارستان شهید رجایی قزوین از دیگر فعالیت های انجام شده در راستای تقویت امکانات و تجهیزات مراکز درمانی دولتی استان قزوین طی یکسال گذشته بود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی استان قزوین یادآور شد: در این مدت همچنین یازده دستگاه همودیالیز به بیمارستان های بوعلی قزوین، شهدای آبیک، شفای تاکستان، رحیمیان الوند و امیرالمومنین (ع) بویین زهرا به ارزش تقریبی ۵۵ میلیارد ریال تحویل داده شد.

تحویل سه دستگاه سونوگرافی به بیمارستان های دولتی قزوین

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی قزوین اضافه کرد: طی یک سال گذشته یک دستگاه لاپاروسکوپی، ۲ دستگاه سونوگرافی، یک دستگاه لیگاشور اتاق عمل، ۲ تانک ازت، یک دستگاه انکوباتور و یک هودلامینار به ارزش تقریبی ۶۰ میلیارد ریال برای تکمیل تجهیزات مرکز درمان ناباروری بیمارستان ولایت به این مرکز درمانی تحویل داده شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی استان قزوین گفت: در این مدت یک دستگاه سونوگرافی پیشرفته جهت خدمت واحد غربالگری سینه در مرکز آموزشی درمانی کوثر به ارزش ۲۰ میلیارد ریال تحویل داده شد و همچنین بیمارستان ولایت از یک دستگاه سی تی سیمولاتور به ارزش ۳۰۰ میلیارد ریال به منظور تکمیل فرایند تشخیص و درمان بیماران سرطانی بهره مند شد.

کشاورز همچنین گفت: تکمیل تجهیزات پزشکی بخش NICU بیمارستان کوثر شامل ۱۰ دستگاه مانیتورینگ قلب، ۲ دستگاه ونتیلاتور نوزاد، ۲دستگاه الکتروشکوک و ۲دستگاه فتال مانیتورینگ به ارزش ۳۰ میلیارد ریال، تامین تجهیزات پزشکی عمل جراحی چشم از جمله لزنومتر، اتورفرکتورمتر، اسکنر اولتراسونیک چشمی به ارزش ۱۵ میلیارد ریال برای بیمارستان شفای تاکستان و تحویل یک دستگاه DLS به ارزش ۳۵ میلیارد ریال برای دانکشده داروسازی و بروز رسانی تجهیزات تنفسی در بیمارستان های شهید رجایی، رحیمیان و کوثر شامل سه ماشین بیهوشی و پنج دستگاه ونتیلاتور با ۴۰ میلیارد ریال اعتبار از دیگر فعالیت های انجام شده برای تقویت و بروزرسانی تجهیزات مراکز درمانی دولتی استان قزوین طی مدت یاد شده بود.

انتهای پیام/

منبع: ایرنا

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.