کد خبر : 567
تاریخ انتشار : شنبه 7 خرداد 1401 - 0:07

امام جمعه قزوین:

مسئولان با حضور میدانی مانع از فشار اقتصادی به مردم شوند

مسئولان با حضور میدانی مانع از فشار اقتصادی به مردم شوند
آیت الله عبدالکریم عابدینی با بیان اینکه از مسئولان می خواهیم با مدیریت میدانی تلاش کنند بیش از این به مردم فشار وارد نشود، گفت: امیدواریم شاهد کوتاه شدن دست کسانی که ثروت‌های ملی را به یغما می‌برند، باشیم.

به گزارش پایگاه خبری دیار مینودری؛ آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه های نماز جمعه این هفته که در مسجدالنبی (ص) شهر قزوین برگزار شد با اشاره به شرایط اقتصادی کشور اظهار کرد: دولت انقلابی تمام ظرفیت خود را به کار گرفت تا اقتصاد کشور را درمان و آفت بی عدالتی را از پیکره اقتصاد جدا کند و امیدواریم شاهد کوتاه شدن دست کسانی که ثروت‌های ملی را به یغما می‌برند، باشیم و همچنین تولید رونق گرفته و بیکاری برطرف شود.

 

وی افزود: همچنین از مسئولان می خواهیم با مدیریت میدانی تلاش کنند بیش از این به مردم فشار وارد نشود، از مردم نیز تشکر می‌کنیم که بسیار آگاهانه و با بصیرت همراهی می‌کنند تا جراحی اقتصادی صورت گیرد؛ بدون شک با همراهی، همدلی، اندیشه و اشتغال می‌توانیم مشکلات را پشت سر بگذاریم و همه باید دست به دست هم دهیم تا به این نقطه برسیم.

 

رسول خدا محتکران را معلون خطاب می‌کردند

 

امام جمعه قزوین تصریح کرد: رسول گرامی اسلام (ص) در خصوص محتکران فرمودند؛ کسانی که احتکار می‌کنند و مواد مورد نیاز زندگی مردم را انبار می کنند تا گران‌تر به فروش برسانند، ملعون هستند لذا کسانی که اقدام به احتکار می کنند معمولاْ‌ انباردار دیگران هستند و تمام عمر انبارداری می‌کنند برای نسل‌های آینده و وقتی می‌میرند ملعون و جهنمی می‌شوند و میراث دارانشان هم هر کار اشتباهی می‌کنند به نام آنها نوشته می‌شود.

 

آیت الله عابدینی ضمن تسلیت شهادت امام جعفر صادق (ع) گفت: امام صادق (ع) درباره تقوا فرمودند تقوا این است هر کجا خدا می خواهد که ما آن جا باشیم، ما در آنجا حضور پیدا کنیم و هر کجا که خدا می خواهد ما در آنجا نباشیم، در آنجا حضور نداشته باشیم.

 

گرانی به امانت‌داری و اخلاق در جامعه آسیب وارد می‌کند

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ادامه داد: امام صادق (ع) فرمودند اگر گرانی پیش بیاید یکی از عوارض آن این است که با خود بداخلاقی را به همراه می‌آورد، کسی ممکن است تنگدست باشد و نتواند معیشت خود را تامین کند، این روی اخلاق او نیز تاثیر می گذارد، دومین عارضه بد گرانی هم آسیب رساندن به امانت داری و خیانت است، یعنی ممکن است مال غیرواقعی به مردم فروخته شود یا غش در معامله صورت گیرد.

 

امام جمعه قزوین با اشاره به روز قانون و هفته آغاز مجلس، خاطرنشان کرد: به همین مناسبت نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی محضر رهبر فرزانه انقلاب مشرف شدند. یکی از رهنمودهایی که رهبری تاکید دارند این است که نمایندگان در عزل و نصب ها دخالت نکنند و بگذارند مردم طعم شیرین خدمت آدم‌های پای کار را ببینند.

 

عدالت، عزت و استقلال جامعه با دخالت نمایندگان در انتصابات آسیب می‌بیند

 

آیت الله عابدینی افزود: مردم باید ببینند که مسئولان سفارشی نیامده‌اند، عزت و شرف مردم، استقلال و منافع مردم اقتضا می‌کند که شایسته‌ترین آدم ها در مناصب مشغول کار باشند اما اگر به مسئولان فشار بیاورند

که فلانی باید در مسئولیتی که آنها می‌خواهند مشغول کار شوند تا به منافعشان برسند کار غلط و اشتباهی است.
وی گفت: مردم خسارت‌های بسیاری کشیدند به خاطر قلدرهایی که نگذاشتند مردم طعم عدالت را بچشند و فرزندان مدیر و لایق خود را در مسئولیت‌ها ببینند. خیلی امیدوار هستیم در این دولت پای فرزندان با ایمان، دانشمند، مدیر و مدبر این مملکت بیش از این در مسئولیت‌ها دیده شود.
آیت الله عابدینی خاطرنشان کرد:البته برخی نمایندگان هستند که خود را امانت دار مردم دانسته و از وظیفه اصلی خود فاصله نگرفته‌اند لذا حرف ما با آن نمایندگانی است که وظیفه اصلی خود را رعایت نمی‌کنند و مردم نیز آن ها را خوب می شناسند.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین تاکید کرد: مناسبت دیگری که پیش رو داریم، آغاز هفته حج است، چه آن ها که تمکن مالی دارند و حج مشرف شده و یا می شوند، چه آن ها که تمکن مالی ندارند، فهم مسائل و معارف حج مانند فهم قرآن حائز اهمیت است، قرآن بسیار در مورد حج سخن گفته است، باید این را بشنویم و بدانیم، در این ایام که بسیار از حج صحبت می شود تصور نکنیم فقط کسانی که قرار است به حج بروند باید چیزهایی در این رابطه یاد بگیرند، فقط احکام شرعی حج مهم نیست، معارف حج نیز حائز اهمیت است.
وی ادامه داد: مناسبت دیگری که پیش رو داریم، ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) است، به همین مناسبت روز دختر نیز پیش روست، یعنی اگر ما بخواهیم در میان دختران عالمان یک دختری را به عنوان مرکز معارف بدانیم آن دختر حضرت معصومه (س) است، ایشان به موقع تشخیص داد چه باید کند، زمانی که برادر ایشان یعنی حضرت علی بن موسی الرضا (ع) به اجبار به توس فراخوانده شد، این خواهر احساس کرد که باید وظیفه معرفی ولی خدا را به جا بیاورد، او نیز از مدینه هجرت کرد، از برخی بلاد ایران اسلامی گذشت تا به قم رسید، این مسیری که این بانوی مکرمه آمده، اگر به جغرافیای شهرهای در این مسیر دقت کنیم، همه از پیروان اهل بیت عصمت و طهارت هستند.
امام جمعه قزوین ضمن تبریک روز دختر اظهار کرد: امیدواریم دختران ما حضرت معصومه (ص) را الگوی خود بدانند، حضرت صدیقه کبری (س) را بزرگ خود ببینند و کمک کنیم دختران ما از زمان کودکی این بزرگی را درک کنند و پیرو راه این بزرگان باشند.
خطیب نماز جمعه قزوین تصریح کرد: ترور ناجوانمردانه سرهنگ پاسدار حسن صیاد خدایی به دست رژیم موقت صهیونیستی را تسلیت عرض می کنم. اگر دستورات الهی را به موقع اجرا کنیم رژیم صهیونیستی زمان موقتی بودنش هر روز کوتاه تر می شود.
انتقام شهید صیادخدایی با سیلی محکم از رژیم منحوس صهیونیستی گرفته شود
وی ادامه داد: امروز همه ملت انتظار دارند نظام جمهوری اسلامی بر صورت رژیم منحوس صهیونیستی سیلی محکمی بزند و انتقام این جنایت را با قدرت بگیرد.
با مقصران حادثه تاسف‌بار آبادان برخورد شود
آیت الله عابدینی با اشاره به حادثه تاسف‌بار آبادان و فروریختن ساختمان متروپل گفت: به همه کسانی که در این حادثه تاسف بار عضوی از خانواده خود را از دست دادند تسلیت عرض می کنم. وقتی این حادثه را ریشه یابی می کنیم بر می گردد به اینکه یک فردی کار خود را درست انجام نداده و استحکام بنایی که باید برای این بنا در نظر می گرفته، نگرفته است و در نهایت مردم مظلوم دچار خسارت شده اند و باید با عاملان و مقصران این حادثه برخورد جدی شود.
خطیب نماز جمعه قزوین یادآور شد: مسئولان ذی‌ربط دقت کنند و درس بگیرند تا ساختمان هایی که چنین شرایطی دارند مورد بررسی قرار بگیرند و پیش از بروز حادثه فکری برای آن شود و ساختارها به گونه ای باشد که اجازه ساخت و بهره برداری از ساختمان های غیر استاندارد داده نشود.
امام جمعه قزوین عنوان کرد: سرود «سلام فرمانده» که روز گذشته در ورزشگاه آزادی با ظرفیت ده ها هزار نفری خوانده شد، کار ارزشمندی بود. آمار حضور در ورزشگاه برای خواندن این سرود بسیار بالا بود، این جمعیت با علاقه و عاطفه سرود را هم خوانی کردند، این سرود وحدت و انسجام ناگسستنی اقشار مختلف مردم ما بود، این سرود حضور نسل چندم انقلاب ما در متن انقلاب و اعلام وفاداری با نسل های انقلابی سال های دفاع مقدس بود، این سرود تایید حضور ما در مقاومت اسلامی برای شکستن هیبت قدرت های ظالم بود.
وی ادامه داد: پیشاپیش سالروز درگذشت سردار سرافراز آزادگان، مرحوم سیدعلی اکبر ابوترابی را گرامی می‌داریم، ایشان همراه پدر بزرگوارشان مرحوم آیت الله ابوترابی پس از سالیان سال مجاهدت و تحمل اسارت و رهبری عزیزان آزاده در زندان های عراق، در سانحه تصادف دعوت حق را لبیک گفتند، روح ایشان با ارواح اجداد طاهرشان محشور باشد.
انتهای پیام/
منبع: صبح قزوین
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.