کد خبر : 2191
تاریخ انتشار : یکشنبه 23 مرداد 1401 - 9:56

امام جمعه قزوین:

مقاومت اسلامی را باید تا نابودی کامل رژیم منحوس صهیونیستی ادامه داد

مقاومت اسلامی را باید تا نابودی کامل رژیم منحوس صهیونیستی ادامه داد
آیت الله عبدالکریم عابدینی گفت: مقاومت اسلامی را باید تا نابودی کامل و محو غده سرطانی رژیم منحوس صهیونیستی ادامه داد، این مقاومت باید تا پایان حضور استکبار جهانی و امریکا در منطقه ادامه پیدا کند، امریکایی‌ها در هیچ کجای مناطق اسلامی نباید جایی را برای خود امن ببینند.
به گزارش پایگاه خبری دیار مینودری؛ آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های نمازجمعه قزوین که در مسجدالنبی (ص) برگزار می‌شود، اظهار کرد: روز جهانی جوان را پیش رو داریم، غیرمسلمان‌هایی که صحبت از جوان می‌کنند، نمی‌دانم چقدر به طور واقعی برای جوانان ارزش قائل هستند، همان بلندگوهای استکباری که گاهی حرف از حقوق جوانان و زن‌ها می‌زنند، همان‌ها چقدر زن و جوان و کودک را در یمن و کشورهای دیگر مظلومانه به شهادت رسانده و می‌رسانند اما ما پیرو مکتبی هستیم که امیرالمؤمنین (ع) فرمودند با جوان‌ها مشورت کنید، این به معنای احترام به جوانان است، برای اینکه جوان شجاعت دارد، در مشورت حرف‌های جدی می‌زند و در وجود او ترس نیست، حضرت به جوانان هم یاد می‌دهد که این‌گونه باشید، جوان‌ها خلاقیت و نوآوری دارند، فکرشان آزاد است، حرف جدید می‌زنند، راه نو نشان می‌دهند، جوان ملاحظه‌کاری نمی‌کند، بی‌تعارف است، ما خیلی اینها را در جوان‌ها تجربه کرده‌ایم.

 

خطیب نمازجمعه قزوین تأکید کرد: البته امام علی (ع) در پایان نیز فرمودند که آن چه با جوان مشورت کردید و از جوان گرفتید را به خدمت پیران مجرب ببرید و تجربه آن‌ها را با این نشاط و خلاقیت جوانان در هم بیامیزید، در منزل هم باید این‌گونه باشد که جوانان حرف‌هایشان را بزنند و سپس از افراد سالمند نظیر پدربزرگ مشورت بگیرند، در این صورت است که در زندگی موفق خواهند شد.

دولت نگاه ویژه به ظرفیت جوانان داشته باشد 

وی اظهار کرد: اینها به معنای احترام به جوانان است، ما امیدواریم دولت که نگاه خوبی به جوانان دارد، همین‌طور از این نگاه محافظت کند و جوان‌ها نیز شایستگی‌های خود را تا می‌توانند نشان دهند که دولت ببیند که از مشورت با جوانان خیر دیده است، چه زمانی از مشورت با جوانان خیر می‌بینیم؟ آن موقعی که این جوان برای رضای خدا فکر کند، برای رضای خدا سخن بگوید، باند و حزب و جناح نشود، به قوم و قبیله فکر نکند، به مصلحت مملکت عاقلانه بیندیشد و نتیجه اندیشه و فکرش را ارائه دهد.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین یادآور شد: امیدواریم خدای متعال به جوانان ما در خدمت به اسلام، تحول‌آفرینی، اختراع، ابتکار، علم، دانش و خلاقیت توفیق عنایت کند.

آیت‌الله عابدینی افزود: مناسبت پیش روی دیگر روز تشکل‌ها و مشارکت اجتماعی است، مشارکت اجتماعی یعنی این نباشد که یک عده یک مسئولیتی را بر عهده بگیرند و بقیه خود را کنار بکشند بلکه همه باید در همه امور تا جایی که به آن‌ها ارتباط پیدا می‌کند حضور داشته باشند، اگر مشارکت اجتماعی و مردمی ما نبود انقلاب ما هیچ‌وقت به پیروزی نمی‌رسید.

وی عنوان کرد: قبل از انقلاب مشارکت عموم مردم باعث شد که «یدالله مع الجماعه» شود، یعنی قدرت خدا در حضور مردم بیاید و پیروزی نصیب مردم ما گردد، اگر مشارکت و حضور مردمی نبود و مردم می‌نشستند و می‌گفتند جنگ مربوط به ارتش و نیروهای مسلح است و به ما ربطی ندارد، قطعاً در این صورت ما در دفاع مقدس شکست می‌خوردیم، چرا پیروز شدیم؟ چون زن و مرد، پیر و جوان، همه خود را مسئول دیدند و همه احساس وظیفه کردند، پیرها نیز اگر نمی‌توانستند خودشان در جبهه حضور پیدا کنند، فرزندان خود را تشویق به حضور می‌کردند.

آیت‌الله عابدینی بیان کرد: اگر مشارکت مردم نبود ما در جنگ موفق نمی‌شدیم، در عراق و سوریه نیز از مناطق مختلف کشورهای اسلامی به حمایت از عراق، سوریه و لبنان به پا خاستند و موضوع دفاع از حرم پیش آمد، اگر این مشارکت مردمی نبود حتماً داعشی‌ها راهشان را ادامه می‌دادند و کشورهای دیگر اسلامی را هم به خاک و خون می‌کشیدند، اما در عراق و سوریه، بسیج مردمی سوریه و حشدالشعبی عراق، همه ناشی از مشارکت‌های مردمی بود که باعث پیروزی شد.

وی یادآور شد: در بحث مبارزه با کرونا نیز مشارکت مردمی بود که از این بلا تا حدودی عبور کردیم، اکنون نیز باید مراقب باشیم این موج‌های جدید مردم را بیشتر گرفتار نکند و ان‌شاءالله سلامتی کامل به جامعه ما بازگردد.

امام‌جمعه قزوین تصریح کرد: در مسائل اقتصادی نیز مشارکت مردمی لازم است، دولت باید تدبیر کند و نظارت بر بازار داشته باشد و به فکر آن‌هایی که دستشان باز نیست و شغل و درآمد آن‌چنانی ندارند باشد، گرانی‌ها در انواع و اقسام کالاها به مردم هجوم می‌آورد، دولت باید به این موارد نظارت جدی داشته باشد، مردم هم باید مشارکت و کمک برای دولت داشته باشند، یعنی شرایط خاص دولت را مردم نیز احساس کنند که البته ما در مردم این بزرگواری و درک و درایت را می‌بینیم.

مشارکت‌های مردمی موجب موفقیت در عرصه‌های مختلف می‌شود

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین تأکید کرد: این مشارکت‌ها باعث شده در حوادث گوناگون موفق شویم، در حوادث غیرمترقبه نظیر سیل و زلزله که هرکجا پیش آمد، مشارکت مردم بود که هم‌وطنان خود را از گرفتاری نجات دادند.

وی اظهار کرد: بحث مقاومت اسلامی و نهضت بیداری اسلامی را روزبه‌روز زنده‌تر می‌بینیم، کربلای اباعبدالله الحسین (ع) نماد مقاومت اسلامی است، اگر امام حسین (ع) در مقابل یزید مقاومت نمی‌کرد و می‌آمد حساب می‌کرد که من ۷۲ نفر لشکر دارم، در مقابل یزید که این همه لشکر آماده کرده است، بنابراین در این صورت باید جنگ را رها می‌کرد، اما امام (ع) تشخیص داد در مقابل یزید باید بایستد، امام حسین (ع) با همان ۷۲ نفر یزید را رسوا کرد، یزید را به شکست ذلت‌بار نشاند، کار یزید بعدازظهر عاشورا تمام شد اما کار امام حسین (ع) شروع شد، این همه عزت و اقتدار و عظمت که امروز برای امام حسین (ع) می‌بینیم جایزه مقاومت و ایستادگی آن حضرت در مقابل دشمنان است.

آیت‌الله عابدینی افزود: حزب‌الله لبنان مگر چقدر جمعیت داشت؟ در مقاومت ۳۳ روزه و در مقاومت ۲۲ روزه، و در این آخرین مقاومت که ۳ روز بود، صهیونیست‌ها التماس می‌کردند که آتش‌بس را بپذیرید، در هر مقاومتی این اتفاق افتاد، این مقاومت اسلامی را باید تا نابودی کامل و محو غده سرطانی رژیم منحوس صهیونیستی ادامه داد، این مقاومت باید تا پایان حضور استکبار جهانی و امریکا در منطقه ادامه پیدا کند، امریکایی‌ها در هیچ کجای مناطق اسلامی نباید جایی را برای خود امن ببینند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین اظهار کرد: رهبر حکیم انقلاب اسلامی در این خصوص فرمودند راه مقاومت و ایستادگی تنها راه پیروزی است و راه دیگری وجود ندارد، ولو مقاومت کننده یک گروه کوچک باشد که کربلای امام حسین (ع) نمونه بارز این معنا بوده و شاگردان مکتب آن حضرت در لبنان، سوریه، دفاع مقدس و دفاع حرم نمونه امروز مقاومت و نتیجه‌های ارزشمند مقاومت اسلامی هستند.

حضور باشکوه مردم در عزاداری دهه اول محرم قابل تقدیر است

امام‌جمعه قزوین تصریح کرد: سالروز بازگشت آزادگان سرافراز و سربلند و سرور آزادگان مرحوم حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید علی‌اکبر ابوترابی و همه یاران ایشان از زندان‌های بعثی‌ها را گرامی می‌داریم و به همه آزادگان عزیز و خانواده‌های گرانقدرشان که چشم انتظاری زیادی کشیدند، تبریک عرض می‌کنیم.

وی با اشاره به قرار گرفتن ماهواره خیام در مدار، عنوان کرد: این ماهواره در زمینه‌های کشاورزی، زمینه‌های آبی و احتمال بروز حوادث غیرمترقبه مورد استفاده قرار می‌گیرد و اطلاعات ارزشمندی در اختیار ما قرار می‌دهد، البته دشمنان نگران شده‌اند چرا که چشمان تیز جمهوری اسلامی در ۵۰۰ کیلومتری بالای زمین با دقت همه چیز را زیر نظر می‌گیرد و دشمنان نمی‌توانند هر غلطی انجام داده و شیطنت کنند و این پیروزی بزرگی محسوب می‌شود.

آیت‌الله عابدینی ادامه داد: تقویت حضور ما در عرصه فضایی بسیار ارزشمند است چرا که انحصارطلبی غربی‌ها را در فضا محدود کردیم و این پیروزی ارزشمندی محسوب می‌شود و برکاتش در آینده بیشتر دیده می‌شود.

خطیب نمازجمعه قزوین با تقدیر از حضور باشکوه مردم در عزاداری دهه اول محرم گفت: از همه مردم، هیئت‌های مذهبی، مداحان، وعاظ و سخنرانان و آحاد مردم که در پاسداشت حماسه اباعبدالله الحسین (ع) تلاش کردند و این تلاش ادامه دارد تا در اربعین حسینی (ع) به کمال برسد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.