کد خبر : 2487
تاریخ انتشار : پنجشنبه 3 شهریور 1401 - 0:10

فرمانده سپاه صاحب‌الامر (عج) استان قزوین:

پدران و مادران شهدا یاری‌گران حق و حقیقت هستند

پدران و مادران شهدا یاری‌گران حق و حقیقت هستند
فرمانده سپاه استان قزوین با بیان اینکه تجلیل از پدران و مادران شهید، تجلیل از پدران و مادرانی است که یاری گر حق و حقیقت هستند، گفت: مادران و پدران شهدا واسطه فیوضات الهی هستند.

به گزارش پایگاه خبری دیار مینودری؛ سردار رستمعلی رفیعی آتانی در مراسم نقد و بررسی کتاب «گهواره های نیلوفری» که پیش از ظهر سه شنبه در سالن اجتماعات کتابخانه امام خمینی (ره) قزوین برگزار شد اظهار کرد: تکریم ما از خانواده شهید یک تکریم حقیقی و به دور از احساس و عاطفه به پدر و مادری است که جوانی را از دست داده‌اند.

فرمانده سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین بیان کرد: تجلیل از پدران و مادر شهید، تجلیل از پدر و مادرانی است که یاری گر حق و حقیقت هستند و فرزندانی را تربیت کردند که با خلوص و صداقت حقیقتی که می‌رفت در دل تاریخ به فراموشی سپرده شود یاری کردند.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب می‌گوید وقتی از خانواده شهید تجلیل می‌کنیم احساساتی نیستیم، در دوران‌های مختلف جنگ‌های زیاد و تلفات زیادی در پی این جنگ‌ها در جامعه بشری اتفاق افتاده است ولی جنس کار شهدای ما همجنس کشته شده‌های سایر جنگ‌ها نیست، نوع کار ما متفاوت است و از این جنس است که شهدای ما حقیقت‌هایی که در تاریخ می‌رفت تا فراموش شود روی دست گرفتند و شناساندند و ما از آن حرکت تجلیل می‌کنیم.

این مسئول ابراز کرد: ما برای همیشه تاریخ از خانواده شهید تجلیل می‌کنیم چون افرادی را پرورش دادند که حقایق و هویت و شناسنامه و مختصات زندگی ما را زنده نگه داشتند.

وی توضیح داد: آنها از حقیقت‌ها دفاع کردند و مفهوم این حقایق اسلام است که در فهم نادرست تاریخ به فراموشی سپرده شده بود و در کشور شیعی که ۹۸ درصد آنها پیرو اهل بیت هستند پادشاهانی حکومت می‌کردند که حتی ظواهر امر را به جا نمی‌آوردند.

سردار رفیعی آتانی ادامه داد: شهدا برای ما استقلال به همراه آوردند، روزگاری ما این امکان را نداشتیم که از خود و مرزهایمان دفاع کنیم و هر روز به بهانه‌ای بخشی از این خاک جدا می‌شد، امروز علاوه بر اینکه چشم دشمنی که به خاک ما نظری داشته باشد را از حدقه در می‌آوریم دشمنمان را از منطقه خارج کرده‌ایم و از مرزهای خود کیلومترها دور تر از خاکمان دفاع می‌کنیم و اثر خون شهدا را در جغرافیای سیاسی به خوبی حس می‌کنیم و این قله‌ها را شهدا به ما داده‌اند.

پدران و مادران شهدا واسطه فیوضات الهی هستند

فرمانده سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین با اشاره به سخنی از شهید سردار سلیمانی که مادران شهدا را واسطه فیوضات الهی معرفی می‌کرد گفت: ارزش این جلسات تنها مادران و پدران شهدا هستند که فیض الهی از جانب آنها به دست می‌آید چرا که این فرزندان را به دنیا آوردند و در دامن خود با آموزه‌های اهل بیت تربیت کردند.

وی با اشاره به این موضوع که خانواده‌های شهدا هنوز دل‌نگران انقلاب هستند گفت: آنها هنوز نگران رزمندگان اسلام و آرزومند نابودی استکبار و کفر هستند و برای فعالین در این حوزه دعا می‌کنند و ما می‌بینیم در برابر بلند نظری آنها چقدر ضعیفیم، هر کس که می‌تواند قدمی برای این مملکت بردارد باید وظیفه خود را به درستی انجام دهد چرا که برای هر کوتاهی ای باید پاسخگوی مادران شهدا باشیم همانطور که زندگی ما به دعای مادر شهدا وابسته است.

سردار رفیعی آتانی با اشاره به این موضوع که تفاوت بین مادر و خود شهید دو انتخاب و آرزو است گفت: شهید آرزو قرب الی الله داشته و به آرزو رسیده است و در حالی که شهید می‌رفت به سمت رسیدن به آرزو مادر یک آرزو از دست می‌داد و در عالم ظاهر از او جدا می‌شد، شهید به مقصد می‌رسید و مادر شهید آرزوهایی که در فرزند خود می‌دید را از دست می‌داد و ما بین این دو آرزو زندگی می‌کنیم و باید در اعمال خود دقت کنیم که چقدر توانستیم تسکین دهنده خانواده‌های شهدا باشیم.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.